Biuro kėdžių kokybės ir ergonomikos požymiai

Biuro kėdžių kokybės ir ergonomikos požymiai

Sveikatos specialistai priskaičiuoja per dvidešimt ligų, kurias gali sukelti ar paskatinti netaisyklingas sėdėjimas ir nejudrumas. Jie rekomenduoja kas 20-30 minučių pakilti nuo kompiuterio ir pasimakštinti. Ar visi tą daro? Toli gražu.

„Manau, kad teorija sau, o gyvenimas sau. Tiesiog ne kiekvienas darbuotojas turi galimybę kas 20 minučių atsitraukti nuo darbo. Racionaliau yra rasti balansą tarp rekomendacijų ir praktikos. Tai reikštų dirbti sėdint patogioje kėdėje, kuri leidžia nuolat keisti kūno padėtį ir  neįtempti raumenų. O kai baigiamas vienas darbo etapas, galima pakilti ir pastovėti, pasimakštinti", - savo pastebėjimais dalinasi UAB „Archiformus" vadovas.

Įmonė atstovauja Vokietijos, Italijos, Pietų Korėjos-Japonijos, Lenkijos biuro kėdžių  gamintojus  ir jos internetinėje parduotuvėje kedziurojus.lt  galima rasti visus biuro bei konferencijų salių baldus ir vieną iš didžiausių Lietuvoje ofiso kėdžių asortimentą.

Įmonės vadovas sako pastebintis, kad vis daugiau biurų administratorių renkasi ne kinietiškas kėdes, kurios tik imituoja ergonomiką ir po metų kitų atsiduria sąvartynuose, o Europos gamintojų produkciją.

Trys svarbiausi biuro kėdžių kokybės požymiai

Kedziurojus.lt parduotuvės vadovas sako, kad tiems, kurie neturi noro ir laiko nagrinėti kėdžių ratukų guolių ar reguliavimo mechanizmų veikimo, geros ir kokybiškos biuro kėdės orientyras yra gamintojas. Jis rekomenduoja rinktis Europos gamintojų produkciją, nes jie privalo sertifikuoti gaminius, daugelis gaminių turi sveikatos organizacijų rekomendacijas. Savaime aišku, Europos gamintojų produkcija brangesnė, kainų skirtumas svyruoja nuo 30 iki 70 proc. „Tačiau, jei už kinietišką kėdę mokame 60-70 eurų ir po metų ją tenka išmesti bei vėl mokėti ir dar teršiame aplinką, tai kiek sutaupome?"- retoriškai klausia įmonės vadovas.

Ofiso kėdės tvirtumo rodikliu gali būti garantinio laiko trukmė. Daugelis Europos gamintojų joms suteikia 3-5 ar net 10 metų garantiją, nors pagal įstatymą privalomas 2 metų garantinis laikotarpis. Ilgesnis garantinis laikas rodo gaminio kokybę ir gamintojo atsakomybę. „Manau, kad jei kėdėms suteikiamas 36 mėnesių garantinis laikas, jau galima tikėtis, kad kėdė pagaminta Europoje", - įsitikinęs kedziurojus.lt vadovas.

Jis pastebi, kad kai kurie kėdžių pardavėjai nė nenurodo garantinio laiko, tik pažymi, kad jis priklauso nuo kilmės šalies. Vadovo nuomone, tai daug pasakantis požymis.

Kėdės gobeleno charakteristika taip pat gali būti geros kokybės biuro kėdės požymiu. Audinys turi neapsitrinti, nenublukti, neturi pasidengti pūkų burbuliukais.  Audinio atsparumą trinčiai rodo vadinamasis Martindale skalės skaičius. Tai yra laboratorinis audinių bandymo metodas, rodantis kiek trynimo ciklų atlaikė audinys. Kuo  šio rodiklio skaičius didesnis, tuo atsparesnis audinys. Pačių atspariausių audinių rodiklis yra apie 200 000 (ypatingo atsparumo audinių gali būti iki 500 000) ir daugiau ciklų,  minimalus - 30 000- 50 000 ciklų.

Biuro kėdžių apmušalams daugiausia naudojamas poliesteris, poliesteris su vilna ar kita medžiaga, dirbtinė ekooda. Šie audiniai gana atsparūs trinčiai, jų paviršius nesipumpuruoja, jie lengvai valomi.

Sėdėjimo patogumui svarbu, kuo užpildyta sėdėjimo vieta - paprastu porolonu ar poliuretanu. Poliuretano užpildas nesusispaudžia, išlieka elastingas.

Biuro kėdės mechanizmas

Kiekvieno žmogaus kūno sandara skirtinga, todėl svarbu, kad darbo kėdė turėtų kuo platesnes reguliavimo galimybes. Reguliavimas vyksta kėdės mechanizmų pagalba. Jų kokybė yra svarbi kėdės tvirtumui, tad mechanizmo kilmės šalis turi nemenką reikšmę. Yra gamintojų, kurie mechanizmus perka Kinijoje, kokybiškų kėdžių gamintojai mechanizmus įsigyja iš sertifikuotų Europos gamintojų.

Kad neįskaustų pečių ir sprando, sėdint prie darbo stalo rankos turi būti lenkiamos 90-100 laipsnių kampu ir stalo aukštyje atremtos į stalą bei  porankius, kojos sulenktos 90 laipsnių kampu ir visa pėda remtis į grindis.

Dėl taisyklingo sėdėjimo pirmiausia turi būti reguliuojamas kėdės aukštis ir  atlošo pasvirimo kampas. Reguliavimo mechanizmas gali būti tik tiltinis, sinchroninis, asinchroninis, multiblokinis.

Paprasčiausios ofiso kėdės turi tik reguliuojamą sėdynės aukštį,  tokios kėdės nėra pritaikytos ilgam darbui, ilgiau sėdint pavargsta nugara. Kėdėje su tiltiniu mechanizmu sėdėjimo vieta stabiliai sujungta su atlošu ir fiksuojama viena darbinė stataus kampo padėtis.

Ergonomiškesnės yra darbo kėdės turinčios sinchroninį arba multiblokinį reguliavimo mechanizmus. Pirmuoju atveju atlošas ir sėdimoji dalys dažniausiai nesujungtos, jos automatiškai prisitaiko prie kūno judesių. Multiblokinis mechanizmas turi svyravimo funkciją, atlošą sujungtą su sėdimąja dalimi ir visose padėtyse visada išlieka fiksuotas ergonomiškas 90 laipsnių kampas.

Svyravimo mechanizmas skirtas darbuotojo poilsiui darbo metu, dažniausiai turi reguliuojamą svyravimo tamprumą, prisitaikantį prie kiekvieno sėdinčiojo svorio. Tai leidžia keičiant sėdėjimo padėtį atpalaiduoti nugarą, kėdė prisitaiko prie sėdinčiojo žmogaus svorio.

Tai pagrindinės biuro kėdės mechanizmo reguliavimo funkcijos, be kurių neįsivaizduojama gera biuro darbuotojo kėdė.
biuro kėdės mechanizmai

Ofiso kėdžių kryžmės gaminamos iš metalo (aliuminio, plieno) arba plastiko, pastarasis yra kompozitinis ir paprastai yra gana tvirtas. Ratukai būna plastikiniai arba guma dengtu paviršiumi, pastarieji tarnauja ilgiau. Svarbiau yra, kad ratukai būtų įtvirtinti taip, kad  ilgainiui neišlūžtų. Ir šiuo atveju daug patikimesni yra Europos gamintojai, itin patvarias komplektuojančias biuro kėdžių dalis naudoja Italijos gamintojai.

Ergonomiškos biuro kėdės

Skirtingo ūgio žmonių juosmuo bei dubuo yra skirtingame aukštyje, todėl labai svarbu, kad biuro kėdė turėtų atlošo išformavimą. Rinkoje yra daug siūlančių ergonomiškas darbo kėdes, bet dažnai vadinamų ergonomiškomis kėdžių  galimybės  apsiriboja reguliavimo funkcijomis. Tikrai ergonomiška kėdė turi turėti išformuotą atlošą, kuris pritaikomas nugaros išlinkiams. Atlošo formavimo vieta turėtų būti užpildoma poliuretanu, kuris, skirtingai nei porolonas, ilgainiui nepraranda formos.

Ergonomiškoje kėdėje sėdinčio žmogaus juosmuo ir dubuo bus prigludę prie atlošo, turės stabilią atramą, raumenys lieka neįtempti. Teisingas nugaros prigludimas prie atlošo mažina raumenų įtampą ir sėdint neįsiskaudės nugara.

Be išlenkto atlošo, stuburo atramai tarnauja tinkamo kietumo ir reguliuojamo aukščio bei pasvirimo sėdynė su poliuretano užpildu. O reguliuojamo aukščio ir pasvirimo kampo porankiai neleidžia įsitempti pečių juostos raumenims.

Taip pat gali būti reguliuojama atrama galvai. Yra ir daugiau funkcijų, padedančių taisyklingai sėdėti kiekvienam žmogui.

Ergonomiškos kėdės kūno padėties pakeitimui turi pirmyn ir atgal slankojančią bei įvairių pasvirimo kampų sėdimąją dalį. Aukštesnio lygio ergonomiškos kėdės turi sinchroniškai su sėdyne judantį atlošą, reguliuojamą pečių atramos mechanizmą.

Lyg ir nelogiškai skamba, bet specialistai pataria sėdint... judėti, paprasčiau sakant nuolat keisti kūno padėtį, ypač vaikams. Tam tikslui tarnauja ergonominės darbo ar žaidimų kėdės, kurios maksimaliai pritaikytos žmogaus kūno anatomijai, jų mechanizmai leidžia judėti ir keisti kūno padėtį. Sėdėjimo padėčių įvairovė  reikalinga tam, kad būtų aktyvuojamos skirtingos raumenų grupės, kraujotaka, tik tuomet kūnas neįsitempia ir nepavargsta.

Ergonomiška darbo kėdė ne tik maksimaliai pritaikoma prie dirbančiojo ūgio, svorio, kūno sandaros, bet ir leidžia laisvai, intuityviai pakeisti kūno padėtį.

Jei kėdė netinkama, sėdinčiojo kūną veikia papildomas krūvis, raumenys pavargsta, atsiranda įtampa ir skausmas. Ergonomiška individualiai sureguliuota darbo kėdė neleidžia sustingti kūnui ir yra ne tik sveikatos, bet ir darbo efektyvumo sąlyga.
ergonomi6kos biuro kėdės
Ofiso kėdė - ne tik darbo, bet ir poilsio vieta. Ergonomiška biuro kėdė leidžia pajudėti į šonus ir atpalaiduoti kūną įvairiose padėtyse.

Plačias reguliavimo ir pritaikymo prie kūno anatomijos turinčios kėdės kartais vadinamos aktyvaus sėdėjimo arba balansinėmis kėdėmis.  Jų esmė ta, kad turi daugiau įvairių funkcijų, leidžiančių judėti kėdėje ir keisti kūno padėtį.  Specialus balansinis mechanizmas atkartoja kūno judesius ir tuo pačiu tarsi  nukreipia  į taisyklingą padėtį, koreguoja sėdėjimą, neleidžia sėdėti netinkamai,

Dar vienas kėdžių tipas yra vadovo kėdė, kuri paprastai būna ergonomiška, didesnių matmenų ir solidaus dizaino, daugelis Europos gamintojų vadovų kėdėms naudoja natūralią odą.

Kompiuterio kėdė namams

Namuose paprastai įrengiamos darbo vietos suaugusiems ir vaikams. Ypač kompiuterio kėdė  tapo aktuali 2020  metais, kai daugeliui tenka dirbti namuose. Patogi kėdė yra viena iš komforto sąlygų. Namuose ji gali turėti mažiau reguliavimo funkcijų, tačiau pageidautina, kad derėtų su kitomis kėdėmis.

„Atsiradus poreikiui dirbti namuose, labai racionalu visas namų kėdes komplektuoti vienodo stiliaus, vieno gamintojo, bet, pavyzdžiui, su skirtingų spalvų gobelenu. Toks sprendimas bus harmoningas ir nesukurs disbalanso interjere. Patogi ir pagal svorį bei ūgį pritaikyta kėdė ypač svarbi vaikams, nes netaisyklingas sėdėjimas labai pavojingas augančiam organizmui", - sako kedziurojus.lt vadovas. Šioje internetinėje parduotuvėje galima sukomplektuoti visas biuro ir namų kėdes, įskaitant ir darbo vietų, specialias žaidimų kėdes, išsiskiriančias forma ir dizainu.
biuro kėdės
Unikalus atlošo dizainas yra išskirtinis Xilium kedžių elementas. Keturių taškų atrama užtikrina tolygų jėgos pasiskirstymą atsilošus. Darbo kėdės atlošas lankstus ir seka kiekvieną sėdinčiojo judesį, posėdžių kėdė turi patogiai išformuotą atkaltę

Posėdžių ir konferencijų kėdės

Ne nuolatiniam sėdėjimui yra skirtos posėdžių kėdės, jos paprastai neturi reguliavimo funkcijų, ratukų, yra mažesnių matmenų, patogios perkelti. Konferencijų  kėdžių segmente didesnis dėmesys skiriamas sėdimosios vietos ir atlošo patogumui, kad žmonės sėdėdami nepavargtų. Konferencijų kėdės gaminamos taip, kad jas būtų galima sumauti vieną su kita, kad būtų patogios vežti, sandėliuoti.
posėdžių kėdės
Pasitarimų kambario kėdės.
Dalis kėdžių biure gali būti universalios - naudojamos darbo vietoje, posėdžių kambaryje, konferencijų salėje. „Juk būna situacijų, kai kėdžių reikia daugiau, todėl įrengiantys šiuolaikinius biurus pagalvoja ir apie dalies kėdžių universalumą", - sako kedziurojus.lt vadovas ir priduria, kad įmonės vadybininkai, bendradarbiaudami su žymiausiais ES šalių gamintojais, parenka kėdes visiems atvejams - „Esame išstudijavę biurų, viešbučių poreikius ir padedame išsirinkti tokias kėdes, kurios nesulūš ir neteks jų greitai keisti".

Gairės: Biuro kėdės

Prekių komentarai

Biuro kėdė Vire II
Labai kokybiška ir patogi kėdė, instrukcijos aiškios, surinkimas nesunkus. Ši kėdė toli gražu nėra brangiausia iš mano turėtų kėdžių, tačiau vienareikšmiškai pati patogiausia. Kainos / kokybės santykis 10 balų.
Biuro kėdė 1103H
Puiki kėdė
Biuro kėdė 1103H
Kėdė puiki. Greitas pristatymas. Operatyvus iškilusių problemų sprendimas!
Biuro kėdė 1103H
Turime kelias, esame labai patenkinti.
Biuro kėdė 1103H
Puikūs pardavėjai, bendraujantys, bendradarbiaujantys
Žaidimų kėdė GAMING
Puiki patogi plati kede. Surinkimas gana paprastas
Biuro kėdė ISO
Labai džiugu. Super kaina. Užsakymui priekaištų neturime. Dėkingi.
Kėdė 1112 H
Gerai dirbate, taip ir toliau. Kėdėmis likome patenkinti.

Kategorijos

Perkamiausios

Informacija

Gamintojai

Žymos:

Naujos prekės

Specialūs pasiūlymai