Kategorijos
Kaip pasirinkti biuro kėdę
Naujienos
Naujienos
Visos naujienos
Biuro kėdės pasirinkimas

Biuro kėdės pasirinkimas

BIURO KĖDĖS PASIRINKIMAS

Biuro kėdė -

kokia geriausia? Kokia ergonomiška biuro kėdė yra tinkamiausia jums?
Biure galima naudotis įvairiomis ergonominėmis kėdėmis. Nė viena biuro kėdė nėra geriausia, tobuliausia,
tačiau yra keletas dalykų, kuriuos labai svarbu žinoti renkantis biuro kėdę. Šios žinios leis išsirinkti jums tinkamiausią biuro kėdę.

Šiame straipsnyje panagrinėsime tradicinę biuro kėdę, o, taip pat ir alternatyvas, kurios gali būti naudojamos
kaip biuro kėdės, jos gali būti naudingos žmonėms turintiems nugaros problemų.

Kokias savybes turi turėti gera ergonomiška biuro kėdė?

P
irmiausia nagrinėjant įprastą biuro kėdės tipą, yra daugybė ergonomiškos kėdės sudedamųjų, įskaitant:

Sėdynės aukštis. Biuro kėdės sėdynės aukštis turi būti lengvai reguliuojamas. Pneumatinis reguliavimo cilindras yra paprasčiausias būdas tai padaryti. Sėdynės aukštis nuo 42 iki 56 cm yra tinkamas aukštis nuo grindų iki sėdynės viršaus daugumai žmonių. Tai leidžia sėdinčiajam kojomis siekti grindis, o šlaunys yra horizontalioje pozicijoje, kaip ir rankos, be abejo tai priklauso ir nuo stalo aukščio (pilnai ergonomiškai darbo vietai, mes rekomenduojame reguliuojamo aukščio stalus).

Sėdynės plotis ir gylis. (atkreipkite dėmesį, jog dažnai biuro kėdžių pardavėjai nurodo gabaritinį biuro kėdės plotį ir gylį, t. y. matmenys kartu su porankiais ir atlošu, todėl būtina išsiaiškinti sėdynės ploti iki porankių ir iki atlošo). Sėdynė turi turėti pakankamai pločio ir gylio, kad biuro kėdė naudotis būtu patogu, kartais, kai žmogaus kojos yra trumpos,
sėdynės gylis gali būti ir per didelis. Dažniausiai sėdynių pločiai būna nuo 45 iki 52 cm pločio (būna ir siauresniu platesniu), o sėdynių gyliai 40-52 (ir platesni). Čia turiu atkreipti jūsų dėmesį, kad ergonomiškoje biuro kėdėje turi būti galimybė naudoti papildomą sėdynės slankiojimo pirmyn ir atgal mechanizmą, kuris taip pat padeda keisti sėdynės gylį atitolindamas atlošą arba jį priartindamas. Biuro kėdės gylis turi būti pakankamas, kad alėtumėte sėdėti nugara atsirėmę į biuro kėdės atlošą, paliekant maždaug 5 cm atstumą tarp kojos ir sėdynės pradžios. Sėdynės pakreipimas į priekį (apačią) arba atgal (viršų) turi būti reguliuojamas taip pat.

Juosmens atrama. Ergonomiškos biuro kėdės juosmens atrama yra labai svarbi sudedamoji dalis. Jūsų stuburas yra natūraliai išsigaubęs ties juosmeniu, todėl sėdint biuro kėdėje tiesiu atlošu, ilgainiui jūsų stuburas išsilenkia ir jus prarandate natūralią laikyseną, kas neigiamai veikia stuburą. Ergonomiška biuro kėdė turi turėti juosmens atramą, o labai gera biuro kėdė ir šios atramos reguliavimo mechanizmą, tiek į aukštį tiek į gylį, tada jus tinkamai palaikysite savo juosmenį.

Atlošas. Ergonomiškos kėdės atlošas turėtų būti bent 48-50 cm pločio. Jei atlošas yra atskiras nuo sėdynės, jis turi būti reguliuojamas aukščiu ir kampu. Biuro kėdės atlošas turėtų paremti natūralų stuburo išlinkimą, ypatingą dėmesį skiriant tinkamam juosmens srities palaikymui. 
Jei biuro kėdės sėdynė ir atlošas sujungti tarpusavyje į vientisą rėmą, atlošas turi būti reguliuojamas į priekį ir atgal 
bei fiksuojamos pasvirimo padėtys.o juosmenį.

BIURO KĖDĖS MECHANIZMAI

Sėdynės medžiaga. Biuro kėdės sėdynės medžiagos turėtu būti geros kokybės, vietoje porolono geriau rinktis poliuretaną, vietoje plastikinio pagrindo, geriau natūralaus medžio fanera, vietoje dirbtinio nekvėpuojančio pluošto, geriau kvėpuojančios natūralios medžiagos.

Porankiai. Ergonomiškos biuro kėdės porankiai turi būti reguliuojami. Jie turėtų leisti jūsų rankoms pajusti patogią atramą, kurios pagalba rankos pailsės, o pečiai atsipalaiduos. Alkūnės ir dilbis turėtu lengvai krist ant porankių, o rašant dilbis neturėtų remtis į porankį. Dirbant pelyte, dilbis turėtu būti tiesioje linijoje remiantis tiek ant porankio tiek ant stalviršio.

Galvos atrama. Ne būtina, bet tikrai ergonomiškai kėdei privalu turėti galvos atramą. Juk kartais norisi atsiremt lyg į pagalvę ir pailsinti kaklo raumenys. Galvos atrama turėtu reguliuotis tiek į aukštį, tiek pirmyn atgal. Medžiagos gali būti įvairios, tinklelis, gobelenas ar poliuretanas.

Taisyklinga sėdėjimo padėtis yra tokia: abi sėdinčiojo kojos liečia grindis pilnu pėdos paviršiaus pločiu, sėdinčiojo kaklas tiesus, o juosmuo remiasi į atlošą ir/arba juosmens atramą. Maksimaliai gera kraujo apytaka kojose yra sukuriama tada, kai tarp sėdinčiojo kelių vidinės dalies ir kėdės sėdynės priekinio krašto telpa kumštis. Kojos sulenktos 90 laipsnių kampu. Kėdė turi būti maksimaliai arti darbo stalo, rankos turi būti ant stalviršio arba ant kėdės porankių.

ergonomiška biuro kėdė

Galų gale SVEIKATA.
Ilgas statinis sėdėjimas gali labai pakenkti jūsų sveikatai. Tačiau tyrimai rodo, kad vos dviejų valandų vidutinio fizinio aktyvumo per dieną pakanka neigiamam sėslaus gyvenimo būdo poveikiui kompensuoti. Tad svarbiausia biuro kėdėje - galimybė sėdėti aktyviai!

cookie Slapukų sutikimas