Kategorijos
Naujienos
Naujienos
Visos naujienos
Tinkama kompiuterinė kėdė

Tinkama kompiuterinė kėdė

Prie kompiuterio daugelis praleidžia didesnę dienos dalį – tiek biure tiek namuose. Kad darbas ar laisvalaikis prie kompiuterio būtų produktyvus, nekeltų diskomforto, tam reikalinga patogi, funkcionali ir ergonomiška darbo vieta. Norint užtikrinti patogią darbo ar laisvalaikio praleidimo vietą prie kompiuterio, reikalingas ne tik kokybiškas ir patogus stalas, bet ir ergonomiška kėdė. Tinkama kėdė užtikrina komfortą, lemia geresnius rezultatus bei leidžia išvengti sveikatos sutrikimų – skausmų nugaros srityje, laikysenos pakitimų.

Kaip išsirinkti kėdę?

Kėdės pasirinkimas nėra sudėtingas procesas, tačiau svarbu žinoti kam ir kada kėdė bus reikalinga, kiek laiko ant jos bus praleidžiama. Pateikiame patarimus, kurie palengvins kėdžių pasirinkimą:

Svarbiausios kompiuterinės kėdės galimybės:

Kėdės reguliavimo funkcija – tai vienas iš svarbiausių kriterijų, kuris užtikriną patogumą ir komfortą sėdėjimo metu. Prieš renkantis kėdę kompiuteriui įsitikinkite, kad joje būtų galimybė reguliuoti aukštį. Kompiuterinė kėdė turėtų lengvai reguliuotis, kad ją galima būtų pritaikyti prie stalo aukščio bei sėdinčiojo ūgio bei sudėjimo. Kaip žinoti koks kėdės dydis yra tinkamas? Sėdint prie kompiuterio kojos turi patogiai remtis į grindis , o nugara atsiremti į atlošą. Kėdė turi nevaržyti judesių ir leisti patogiai atsikelti bei atsisėsti.

Kėdės atlošas – ne ką mažiau svarbi kėdės dalis, kuri prilaiko nugarą, bei sėdint nuimą dalį apkrovos nuo viršutinės ir apatinės nugaros dalies. Kėdės kompiuteriui būna tiek su reguliuojamais, tiek ne su reguliuojamais atlošais. Atlošas turi būti pritaikytas prie sėdinčiojo nugaros struktūros pagal aukštį ir plotį. Šiuolaikinės ergonomiškos kėdės turi specialų išgaubtą S formos atlošą, kuris atkartoja natūralią žmogaus laikyseną, taip užtikrindamas komfortą, patogumą ir leidžiantis išvengti rimtesnių sveikatos problemų, skausmų nugaros srityje.

Kėdės sėdynė – jos gali būti kietos, pusiau minkštos arba minkštos – kokią sėdynę ir jos minkštumą pasirinkti priklauso nuo individualių poreikių. Svarbiausia, kad ji būtų ergonomiška ir patogi sėdėjimo metu, geriausia rinktis apvalesnės formos be itin didelių išgaubimų.

Išsirinkite kokybiškas, patogias ir ergonomiškas kompiuterio kėdes pagal dizainą, dydį, formą. Platus kėdžių pasirinkimas leis jas priderinti prie jūsų biuro ar namų interjero.

cookie Slapukų sutikimas